Rezidence Uhříněves

O Projektu

Ilustrace

 

Technický standard:

Celý objekt je koncipován tak, aby jeho provoz byl maximálně bezúdržbový a majitelé bytů se nemuseli starat o ovládání různých technologických zařízení, vše je řešeno centrálně. 

Vytápění je zajištěno pomocí tepelného čerpadla, které je umístěno na střeše, aby rezidenty nerušily. Samotná distribuce tepla probíhá skrz teplovodní podlahové topení s možnosí přímého zchlazení. Jedná se o typ, kdy je trubice umístěna přímo do betonu, ohřívá tedy rovnoměrně celou desku, která teplo nese dále do interiéru. Jedná se o v současnosti nejpoužívanější a nejkomfortnější typ vytápění. Tento systém je doplněn topnými tělesy (,,žebříky‘‘) v koupelnách, které jsou určeny především pro zajištění maximálního komfortu při hygieně a pro sušení šatů. 

Každý byt v 3.NP bude mít provedenou přípravu pro instalaci řízeného chlazení. Rozvody chladiva a potrubí pro odvod kondenzátu bude instalováno v chodbě bytu. Vaření je připraveno pro indukční desky, nad kterými budou umístěny přípravy pro cirkulační digestoře. Hygienická zázemí bytů mají navržený řízený odtah vzduchu pomocí ventilátorů. 

Akustická pohoda je zajištěna masivní a kvalitní konstrukcí hrubé stavby a také důkladným řešením kritických detailů. Podlahy budou mít instalovanou kročejovou izolaci v dostatečné tloušťce, vždy zahnutou ke konstrukci, aby se kročejový hluk nemohl přenášet konstrukcí. Vzduchovou neprůzvučnost zajistíme použitím hutné, železobetonové konstrukce a klasickou, dutinovou, pálenou cihlou. Schodiště bude umístěno na pryžových ložích, aby neovlivňovalo akustickou pohodu bytů. 

Okna jsou navržena jako izolační trojskla v hliníkových rámech. Jedná se o nejluxusnější variantu okenních rámů, které také eliminují hluk, stejně tak zajišťují tepelnou pohodu. Okna budou doplněna vnějšími žaluziemi, který si bude každý rezident sám ovládat. Veškeré povrchy a materiály jsou vybrány s ohledem na požadavky moderního bydlení a stejně tak splňují všechny příslušné normy a nařízení. 

Byty v prvním nadzemním podlaží mají každý vlastní předzahrádku, která je, obzvláště v hlavním městě, velmi výrazným bonusem. Parkování je zajištěno v nadstandardním rozsahu, stání je navrženo zhruba o polovinu více, než udává zákon. Přístupná jsou po betonové vyhřívané rampě, která eliminuje vliv náledí. 

 

O Lokalitě

Rezidence Uhříněveská obora se nachází v pražské Uhříněvsi, oblíbené rezidenční čtvrti, která kombinuje klidné rodinné bydlení s výbornou dostupností do krásných přírodních parků tak i centra Prahy. Rezidence je situována na konci ulice U Uhříněvské obory a navazuje na přirozeně vzniklou strukturu bytových domů a rodinných domků. Je také v ideální pozici vůči Kutnohorské spojce. Ta se nachází v blízkosti a nabízí perfektní dopravní napojení na dálnici D1 s dojezdovou vzdáleností pětadvaceti minut do metropole. Díky umístění projektu nedoléhá hluk s přilehlé spojky. Kvalitní je i napojení MHD. Ve vzdálenosti 500 metrů je zastávka „Picassova“, kde pravidelně jezdí autobusové linky 229  a 227 ve spojení na metro Háje a Depo Hostivař. Nejbližší vlaková stanice  Praha – Uhříněves je vzdálená 13 minut pěší chůze. Bezproblémový je dojezd do nemocnice Agel Říčany, stejně tak k dalším důležitým bodům občanské vybavenosti. V docházkové vzdálenosti se nachází prodejna Lidl (350m) a také několik restaurací, autoservis, apod. Nejbližší nákupní centrum je OC Čestlice, které se nachází v dojezdové vzdálenosti 10 minut, kde naleznete vodní svět. Nutné je také zmínit velmi přívětivou polohu vzhledem k přírodě. Rezidence sousedí s krásnou přírodní památkou, parkem Uhříněveská obora, oázou klidu pro Vaše procházky. Další rozlehlé parky v blízkém okolí jsou Botič – Milíčov  a dendrologická zahrada Průhonice. 

 

Myšlenka projektu

Hlavní myšlenkou projektu bylo vytvořit technologicky bezúdržbové místo k rodinnému bydlení. Toto se propisuje jak do celkového vzhledu objektu. Od dispozice, materiálového řešení, až po úpravy pozemku. 

Objekt reaguje na stávající urbanistickou situaci v okolí a uzavírá koncepci okolí. Dispozice bytů jsou řešeny tak, aby vznikl prostor pro pohodlné, praktické a moderní rodinné bydlení. Byty v prvním nadzemním podlaží mají každý vlastní předzahrádku, která je, obzvláště v hlavním městě, velmi výrazným bonusem. Parkování je zajištěno v nadstandardním rozsahu, stání je navrženo zhruba o polovinu více, než udává zákon. Přístupná jsou po betonové vyhřívané rampě, která eliminuje vliv náledí. Podstřešní byty mají zajištěn přístup na plochou střechu, která je navržena jako zelená, s extenzivní zelení. Přístup je pomocí ocelových točitých schodišť. Střešní terasy mají výbornou atmosféru a jsou nadstandardní součástí prostorných bytů. Architektonické pojednání objektu a projektová dokumentace byla zpracována ateliérem Petr Lédl architekti.